Google Dizin Denetleyicisi

Google Dizin Denetleyicisi Nedir?

Google Dizin Denetleyicisi, herhangi bir web sitesinin Google dizin istatistiklerini sadece birkaç saniye içerisinde sunabilir. Sitenizin arama motorları tarafından indekslenmiş olması oldukça önemli bir husustur. Aksi takdirde bir organik trafik alamazsınız. Eğer sayfalarınızdan birçoğunun Google tarafından indekslenmemiş olduğunu fark ederseniz, Google'da daha fazla indekslenmiş sayfanızın olması için aşağıdaki ipuçlarına bir göz atmalısınız:

 

  • Web siteniz için bir sitemap oluşturun. Sitemap, sitenizin serverında sitenizdeki her sayfayı listeleyen bir XML dosyasıdır. Sitemap'i nasıl oluşturacağınızı bilmiyorsanız IHS Ücretsiz SEO Araçlarından bir başkası olan XML Sitemap Oluşturucu Aracı'nı kullanabilirsiniz. Sitemap'i oluşturduktan sonra onu Google Webmaster Tools'a göndermeyi de unutmayın.
  • Web sitenizin linklerini sosyal medya profillerinizde, sosyal sayfalarınızda ve Pinterest'in panosunda paylaşın.
  • Kullanıcılarınız için düzenli olarak güncel ve kaliteli içerikler üretin. Ayrıca misafir paylaşımı ve basın bültenleri gibi site dışı içerik oluşturmayı da unutmayın.
  • Eğer web siteniz yeni bir web site ise, Google'ın site gönderilerini indekslemesi birkaç günü hatta bir haftayı bulabilir. Ancak siteniz henüz indekslenmemiş olsa bile web sitenizi birkaç dakika içinde indekslemek için Google Webmaster Tools içinde yer alan "Google Olarak Tara" seçeneğini kullanabilirsiniz.